roadracing
March 29, 2024, 05:32:14 am
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: roadracing.webnode  facebook photogaleries


 
  Home Help Search Gallery Staff List Login Register  

World Road Racing Championship 2009

Pages: [1]
  Print  
Author Topic: World Road Racing Championship 2009  (Read 670 times)
wusa
admin
superbiker TT
*****
Posts: 2110



WWW
« on: August 26, 2009, 07:30:03 am »

Pravděpodobně není reálné v blízké budoucnosti uspořádat seriál mistrovství světa na přírodních okruzích, ale protože se takových závodů každoročně pořádá velká spousta, není tedy problém odstartovat imaginární mistrovství světa. Rozhodl jsem se zařadit některé ze závodů do pomyslného seriálu mistrovství světa na přírodních okruzích.

Probably isn´t real to organize official Road Race World Championship in the near future but every year there are many events on roads. So I think there is no problem to start our imaginary World championship. During whole season 2009 we can follow positions of riders in races and their positions in championship. I decided to file five races to our new game which calls  1st WORLD REAL ROAD RACE CHAMPIONSHIP :

NorthWest 200
300 Zatacek Gustava Havla Horice, Czech republic
UlsterGP
Zlaty kahanec Terlicko, Czech republic
Frohburg, Germany

průběžné pořadí / standings
« Last Edit: October 02, 2009, 10:56:49 am by wusa » Report Spam   Logged

Jezdím tak rychle, jak rychle litá můj anděl strážný

Share on Facebook Share on Twitter

Ondrej
senior TT
****
Posts: 278


« Reply #1 on: August 26, 2009, 10:25:13 am »

wusa: Trochu jsou problém kolize v termínech s dalšími závody. Aby to fungovalo, muselo by to být oficiální, takhle spousta jezdců jede jiné závody pro opravdové body do šampionátů. Třeba s Froburgem se kryje Lausitz, s Těrlickem snad Alpe Adria Cup, Hořice to samé... A popravdě nevím. Když jsem viděl závody šestek v Hořicích a teď v Těrlicku, byl to nářez. Kdyby to byl nějaký ofico šampionát, myslím, že by se taktizovalo a závody by nebyly možná tak skvělé. Ale to je jen moje úvaha. Nicméně takhle když to je rozhozený, tak Indi je už by byl předem vítězem i bez těch super výsledků co má, protože bude mít nejvíc startů. Navíc počítání i všech kubatur dohromady...to moc není pak o umu, ale o počtu motorek, takže třeba Franta Loučka (i když je skvělý jezdec) bude úspěšnější než třeba Penz.
« Last Edit: October 02, 2009, 10:57:08 am by wusa » Report Spam   Logged
wusa
admin
superbiker TT
*****
Posts: 2110



WWW
« Reply #2 on: August 26, 2009, 12:06:06 pm »

wusa: Trochu jsou problém kolize v termínech s dalšími závody. Aby to fungovalo, muselo by to být oficiální, takhle spousta jezdců jede jiné závody pro opravdové body do šampionátů. Třeba s Froburgem se kryje Lausitz, s Těrlickem snad Alpe Adria Cup, Hořice to samé... A popravdě nevím. Když jsem viděl závody šestek v Hořicích a teď v Těrlicku, byl to nářez. Kdyby to byl nějaký ofico šampionát, myslím, že by se taktizovalo a závody by nebyly možná tak skvělé. Ale to je jen moje úvaha. Nicméně takhle když to je rozhozený, tak Indi je už by byl předem vítězem i bez těch super výsledků co má, protože bude mít nejvíc startů. Navíc počítání i všech kubatur dohromady...to moc není pak o umu, ale o počtu motorek, takže třeba Franta Loučka (i když je skvělý jezdec) bude úspěšnější než třeba Penz.

Já jsem to Ondřeji nemyslel tak úplně vážně, spíš to byla taková sranda. Ale proč ne? Je mě jasný, že srovnávat kvalitu jezdeckýho pole třeba na NW a UGP s těmi ostatními je trochu problematické, zrovna tak jako samotný výběr závodů. To nej nej z roadracingu je asi k vidění jenom na TT. Ale máš to jako s naším mistráčkem. Taky na tom vydělá nejvíc ten, který odjede nejvíc závodů. Ale o to tu přeci nejde. Jde o to, aby se nejelo, tak říkajíc o mrtvou vránu. Dalším účelem proč jsem se tím zabýval, bylo třeba rozhýbat nějakou diskuzi. Není přece problém přes zimu dávat na ostrovní weby informace tohoto charakteru - jezdci jsou soutěživí a je dost možné, že to přitáhne další kvalitní jezdce i na naše tratě, třeba i pod dojmem, že u nás získají body do "MS" snáze. A ten výběr (tedy NW, UGP, 300ZGH, Kahanec a Frohburg) byl zvolený záměrně - NW a UGP představuje obrovskou kvalitu v obsazení, totéž se dá říct o Hořicích (hlavně z pohledu našich jezdců), Těrlicko si to určitě zaslouží taky a ve Frohburgu se mohou potkat skoro všichni. Jezdí tam ostrovani a naši to nemají zas tak daleko a pokud chtějí změřit své síly s ostrovany, pak je to téměř ideální místo vzhledem ke vzdálenosti. Do Irska je to přece jenom o něco dál  Cheesy Grin
« Last Edit: October 02, 2009, 10:57:42 am by wusa » Report Spam   Logged

Jezdím tak rychle, jak rychle litá můj anděl strážný
mamkaV.
senior TT
****
Posts: 210


« Reply #3 on: August 26, 2009, 12:52:46 pm »

O mrtvou vránu Grin Grin Tos mě odrovnal!  Myslím, že to je bezva nápad - aspoň nějaké srovnání a dostupné je to asi taky pro většinu, když už to jsou takoví pacienti nadšení. Už se těším (a nejen kvůli Indimu, mám i další oblíbence Grin. )
« Last Edit: October 02, 2009, 10:57:59 am by wusa » Report Spam   Logged
wusa
admin
superbiker TT
*****
Posts: 2110



WWW
« Reply #4 on: October 01, 2009, 12:54:07 pm »

Zajímavé čtení se naskýtá při pohledu do konečné tabulky "světového" roadracingového šampionátu 2009

Final standings 1st "world" roadracing championship

celkové výsledky / final results
« Last Edit: October 02, 2009, 10:58:14 am by wusa » Report Spam   Logged

Jezdím tak rychle, jak rychle litá můj anděl strážný

Pages: [1]
  Print  
 
Jump to:  

Powered by EzPortal
Bookmark this site! | Upgrade This Forum
SMF For Free - Create your own Forum


Powered by SMF | SMF © 2016, Simple Machines
Privacy Policy