roadracing
July 09, 2020, 12:35:58 am
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: roadracing.webnode  facebook photogaleries


 
  Home Help Search Gallery Staff List Login Register  

Scarborough Gold Cup


Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Scarborough Gold Cup  (Read 2019 times)
wusa
admin
superbiker TT
*****
Posts: 2110WWW
« on: September 14, 2012, 12:26:54 pm »

Poslední RR podnik letošní sezóny na britských ostrovech je na pořadu tento víkend.

Co se chystá?
Ian Hutchinson pojede na motocyklech skončivšího Ryana Fraquhara - KMR Kawasaki
Michael Pearson po podpisu smlouvy s Hotties Team konečně pojede jako plnohodnotný člen týmu na gsxr ve třídě supersport, R1 v superbicích a ER6 ve Twinech
Report Spam   Logged

Jezdím tak rychle, jak rychle litá můj anděl strážný

Share on Facebook Share on Twitter

minitwe
superbiker TT
*****
Posts: 382« Reply #1 on: September 14, 2012, 02:24:32 pm »

a Majkl Dunlop na zapůjčené sajdě Nicka Crowe
Report Spam   Logged
wusa
admin
superbiker TT
*****
Posts: 2110WWW
« Reply #2 on: September 15, 2012, 07:29:37 am »

Scarborough přivítalo ráno tradičně pěkné, slunečné počasí, člověk by až nevěřil, že je to va Anglii. Sobotním tréninkům vévodil ve třídě superbike jezdec týmu Tyco Suzuki Guy Martin. Populární čertík chce jistě navázat na vítězství v International Gold Cup, kterého dosáhl v roce 2009. Jeho čas 1:46.891 znamenal tedy pole position, ale Guy to přece jenom nebude mít úplně jednoduché. Druhou příčku obsadil Michael Pearson, který na motocyklu  ZX-10R Kawasaki jeho nového týmu Team Hotties ztrácí pouhých  0.119.

O velkou senzaci se postaral Dean Harrison, který je třetí a nechal za sebou třeba i Jamie Hamilton z KMR Kawasaki, který tak dokompletoval první řadu. Michael Dunlop je sedmý, osmý Bruce Anstey.

Třídu Supersport 600 zcela ovládl Michael Pearson, který si časem 1:49.879 vydobyl pol. Tři desetiny za ním je Daniel Frear (RMKD Yamaha R6). Třetí místo bere Guy Martin a v první řadě je ještě Dean Harrison. Druhá řada je ve složení Ivan Lintin, Ian Lougher, William Dunlop a Vítěz Newcomer Manx GP James Cowton.

Supertwiny rozjel Michael Pearson taky ve velkém stylu, ale u Memorial havaroval, naštěstí bez zranění atky mu to stačilo na čtvrté místo na roštu. Před ním jsou Lintin, Hamilton a Harrison.
Ve 250cc zajel nejrychejší čas Justin Waring, druhé místo obsadil Paul Owen a třetí Chris Palmer. Malým 125cc vévodí Severní Irové, seřadili se v pořadí Seamus Elliott, Sam Wilson, Ian Lougher a Waring.

Jak už jsem zmiňoval dříve, Michael Dunlop si odbývá svůj debut na sidecaru. Prozatím je s Danem Sayelem na sedmém místě za specialisty Dave Molyneux/Patrick Farrance, Ian a Carl Bellové, Conrad Harrison/Lee Patterson a Carl Fenwick/Mark Sayers.
« Last Edit: September 15, 2012, 10:58:57 am by wusa » Report Spam   Logged

Jezdím tak rychle, jak rychle litá můj anděl strážný
wusa
admin
superbiker TT
*****
Posts: 2110WWW
« Reply #3 on: September 15, 2012, 10:57:44 am »Report Spam   Logged

Jezdím tak rychle, jak rychle litá můj anděl strážný
wusa
admin
superbiker TT
*****
Posts: 2110WWW
« Reply #4 on: September 15, 2012, 12:13:41 pm »

Chladno, ale sucho s čistým modrým nebem přivítalo diváky k dnešnímu závodu 62. ročníku Steve Henshaw International Gold Cup Road Races na Oliver’s Mount ve Scarborough.

Tréninky a kvalifikace proběhly bez zdržení a incidentů, viz předchozí příspěvek, a tak se krátce po obědě mohl naplno rozeběhnout program, který čítal celkem devět závodů.

Prvním z nich byl Lee Pullan Trophy, ve kterém společně startovaly novodobé 250cc s klasiky do 350cc. Osmikolového závodu se krátce po startu v Mere Hairpin ujal vedení Paul Owen, ale byl to Phil Harvey, kdo přivedl celé startovní pole do cíle prvního kola, následoval ho Owen a Davy Morgan. William Dunlop startoval ze zadních řad a tak mu po prvním kole patřila šestá pozice. V polovině závodu byl v čele s náskokem 0.750 na druhého Williama Dunlopa Davy Morgan. Po pátém kole ale William zajel do boxů a pro technickou závadu musel odstoupit. V čele byl v tu chvíli Phil Harvey, desetinu před Davy Morganem. Cílem závodu nakonec na prvním místě projel Davy Morgan, vteřinu po něm dojel Phil Harwey a Paul Owen skončil třetí.

Druhý závod obstaraly 125cc ve Stu Reed Trophy. Dvacky jely společně se supersporty 400cc. V čele se po celou dobu šestikolového závodu odehrávala dechberoucí bitva mezi Danem Frearem a Jamesem Cowtonem, oba jeli třídu 400cc. Vítězně v této kategorii projel cílem Cowton, Frear skončil druhý a na třetím místě se ztrátou téměř půl minuty dokončil závod Gavin Lupton. Manxman Chris Palmer doslova vypálil severoirský rybník, když za sebou zanechal Seamuse Elliota i Sama Wilsona.

Třetím závodem programu byl závod třídy 1000cc Darran Lindsay Trophy. Do čela osmikolového závodu šli hned po startu Dean Harrison a Jamie Hamilton. Ale cílem prvního kola už projížděl na prvním místě favorizovaný Guy Martin. Ten svým se svým soupeřům vzdálil a tak se diváci mohli soustředit na nádhernou bitvu o druhé místo, kde si to Harrison s Hamiltonem rozdávali opravdu na férovku. Čtvrtým v cíli byl Michael Dunlop. Vystoupení Michaela Pearsona bylo velmi kraťounké, trvalo pouhých 1.762 vteřiny, hned na startu mu odešla spojka jeho R1 a bylo po nadějích.

První závod sidecarů měl celkové pořadové číslo čtyři. Všichni byli zvědavi na debut Michaela Dunlopa na třech kolech... První kolo a včele jsou Ian a Carl Bellové, těsně za nimi Carl Fenwick/Mark Sayers a Dave Molyneux/Patrick Farrance. V polovině závodu s e Molyneux/Farrance posunuli n druhou pozici a začali dojíždět bratskou dvojici Bellů. Sice je mohutně stahovali, ale nakonec pro ně zbylo druhé místo. Třetí v cíli byly posádka Carl Fenwick/Mark Sayers. Michael Dunlop a Dan Sayle dokončili závod na slušném sedmém místě.

První skupinu David Jefferies 600 Cup, která se jela na čtyři kola, vyhrál Guy Martin, před Brucem Ansteyem a Ivanem Lintinem. Ve druhébylo pořadí Dean Harrison, Michael Pearson a Ian Lougher.

Phil Mellor SuperTwins Trophy Race měl nejrychlejšího jezdce v Deanu Harrisonovi, který si zaslouženě dojel pro první místo. Druhý skončil Ivan Lintin a třetí nestárnoucí Ian Lougher.

Bezesporu nejzajímavějším závodem sobotního programu byl první závod David Jefferies 600 Cup, opět na osm kol. Po předchozí čtyřkolové rozřaďovací rozjížďce, se na start vedle sebe postavili všichni favorité. Guy Martin šel ihned po startu do čela a po celý závod si svůj náskok pomalu zvyšoval. Cílem tedy projel na prvním místě. O druhou pozici sváděli tvrdý souboj Dean Harrison a Michael Pearson. Tři kola před cílem se Pearson dostal před Harrisona na druhé místo, ale v předposledním kole mu to Harrison oplatil a i když se Michael snažil sebevíc, cílem projel třetí.

Posledním závodem dnešního dne byl závod nekvalifikovaných, nebo chcete-li David Jefferies 600 Cup „B“. Závod vypsaný na šest kol vyhrál Davy Morgan.
« Last Edit: September 15, 2012, 01:32:36 pm by wusa » Report Spam   Logged

Jezdím tak rychle, jak rychle litá můj anděl strážný
wusa
admin
superbiker TT
*****
Posts: 2110WWW
« Reply #5 on: September 16, 2012, 09:10:17 am »Report Spam   Logged

Jezdím tak rychle, jak rychle litá můj anděl strážný
wusa
admin
superbiker TT
*****
Posts: 2110WWW
« Reply #6 on: September 16, 2012, 01:45:44 pm »Report Spam   Logged

Jezdím tak rychle, jak rychle litá můj anděl strážný
minitwe
superbiker TT
*****
Posts: 382« Reply #7 on: September 17, 2012, 06:30:22 am »

Report Spam   Logged
Jarda
superbiker TT
*****
Posts: 400« Reply #8 on: September 17, 2012, 11:34:32 am »

No to se M.Dunlop teda pěkně rychle otrkal se sajdou  Shocked
Report Spam   Logged

Pages: [1]
  Print  
 
Jump to:  

Powered by EzPortal
Bookmark this site! | Upgrade This Forum
SMF For Free - Create your own Forum


Powered by SMF | SMF © 2016, Simple Machines
Privacy Policy