roadracing
March 29, 2024, 04:13:19 am
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: roadracing.webnode  facebook photogaleries


 
  Home Help Search Gallery Staff List Login Register  

Road Racing v TV ! Světový a ( snad ) i český !

Pages: [1] 2
  Print  
Author Topic: Road Racing v TV ! Světový a ( snad ) i český !  (Read 1745 times)
QBFFF
mechanik
*
Posts: 10


Quod bonum, faustum, felix, fortunatumque


« on: May 24, 2011, 07:07:44 am »

Ahoj všem fandům road racingu ! Jsem tu ( coby registrovaný ) "newcomer", takže se omlouvám, pokud založením tohoto vlákna poruším nějaké zdejší zvyklosti, nebo se netrefím do správného "podšuplíku"  Huh

Proč píšu : nedávno jsem zaslal dotaz na programové oddělení TV stanice SPORT5, která se v minulých letech ( jako snad jediná česky mluvící stanice ) alespoň občasně věnovala road racingu ( sestřihy TT, Ulster GP, GP Macau ).

Vzhledem k tomu, že v programu vysílání nemají o letošní TT ani zmínku, požádal jsem je o informace, zda i letos počítají s pořady, které vysílali loni ( TT, Ulster, Macau ) a zda nepočítají s rozšířením spektra pořadů, věnujících se dění na světových, ale i českých přírodních okruzích.

Jako inspiraci, jsem jim poslal také odkaz na http://roadracing.webnode.cz/

Odpověděl mi ing. Daniel Křeček, programový ředitel TV SPORT5. Obsah odpovědi byl následující :

1) I v letosnim roce TV SPORT 5 zajistila sestrihy ze všech zavodu letosni IOM TT. V programu se tyto sestrihy objevi ve 25.tydnu.

2) Verime take, ze se nam opet podari zajistit prenosy jak z Ulster Grand Prix ci Macau.

3) Co se tyce ostatnich zavodu, chteli bychom hlavne zacit jednani s promotery ceskych zavodu. Doufejme, ze budeme uspesni.

Myslím, že jde o potěšující zprávy a dávám k úvaze, jestli by zdejší "kompetentní matadoři", kteří do problematiky vidí i z organizačního hlediska ( např. pánové Wusa, Larry, ... ) nechtěli využít této příležitosti a nezkusili v tomto směru vyvinout nějakou iniciativu ...

Věřím, že třeba sestřihy ze všech závodů Czech Road Racing Cupu ( třeba ve stylu vysílaných sestřihů z TT ), by pomohly české "přírodňáky" ještě více zpopularizovat.





« Last Edit: May 25, 2011, 02:53:01 am by QBFFF » Report Spam   Logged

Share on Facebook Share on Twitter

wusa
admin
superbiker TT
*****
Posts: 2110



WWW
« Reply #1 on: May 24, 2011, 01:58:07 pm »

Když jsem viděl tvůj nick, původně jsem si myslel, že je to nějaký spam. Neadalo mě to a přece jenom jsem si zprávu přečetl.

Všechno co jsi napsal, je velice zajímavé a pro český road racing nanejvýš nutné. Je správné, že se najde TV, která zařadí do svého vysílání alespoň ty nejprestižnější světové RR závody, tím se zvyšuje zájem u našich fandů o naše závody.

Nějaké pokusy se zařazením českých závodů do televizního vysílání tu byly už loni. Přišel s nimi Petr Hrabčák z Těrlicka, který měl kontakt tuším ČT (nejsem si už jistý) a nabídka zněla celkem zajímavě. Zmíněná TV by odvysílala z každého závodu 20minutový pořad + dvakrát v jiných časech ze záznamu. Problém ale samozřejmě nastal ve chvíli, kdy se mluvilo o financích. Cena jednoho takového pořadu se dvěma reprízami (tedy jeden podnik) se pohybovala někde okolo 150 tis. Kč. Možná si někdo bude myslet, že vynaložit takové peníze na reklamu závodu je celkem přijatelné. Možná ano, ale všichni, kteří své závody pořádají, jsou amatéři (v dobrém slova smyslu) a obtížně zajišťují prostředky pro konání samotného závodu a jistě jim mnoho "nepřebývá". Bohužel tu není žádný generální partner nebo promotér Czech Road Racing Cupu.

Jedna nabídka přišla dokonce i od profesionální agentury ze zahraničí. Kontrakt by spočíval v natočení dvou profesionálně zpracovaných DVD s množstvím on board záběrů, použité by byly "obrubníkové" nebo rychloběžné kamery (pro extra zpomalené záběry) a množství stacionárních kamer. Cena? Cca 300 tis. Kč za jeden závod, materiál by byl posktnutý významným TV stanicím v zahraničí a samozřejmě se nabízela možnost zpětného příjmu ze zisku za prodej DVD. Nabídka taky zajímavá, ale kde na to vzít? 

Samozřejmě naprosto souhlasím s tím, že sestřihy z našich závodů by měly velký přínos, o tom žádná.

Report Spam   Logged

Jezdím tak rychle, jak rychle litá můj anděl strážný
QBFFF
mechanik
*
Posts: 10


Quod bonum, faustum, felix, fortunatumque


« Reply #2 on: May 25, 2011, 03:11:27 am »

Hmm, tak to teda zírám !  Shocked A já si ( zřejmě naivně ) myslel, že za možnost natočit si nějaké závody, by měla naopak platit televize pořadatelům !!!

Vždyť jsou to přece oni ( pořadatelé ), kteří dodají televizi špičkový produkt „na stříbrném tácu“ !  To je, jako by Bernie Eclestone platil TV Nova za to, že mu vysílá seriál GP !!!  Grin

Myslel jsem si, že samotnými pořadately jsou dotovány pouze přenosy typu pokerových turnajů, kdy se jim peníze vrátí v tom, co "natěšení optimisti" následně prošutrují při internetovém pokeru.  Cheesy

Ale asi jde opravdu o ten „první krok“, kdy to nějaká televize zkusí odvysílat a zjistí, že road racing táhne. Pak by se to mohlo rozhýbat a situace se otočit ve prospěch pořadatelů.

Tak snad to vyjde třeba už s tím SPORTem5. Slova „chteli bychom hlavne zacit jednani s promotery ceskych zavodu“, znějí docela optimisticky.  Wink
Report Spam   Logged
wusa
admin
superbiker TT
*****
Posts: 2110



WWW
« Reply #3 on: May 25, 2011, 09:08:10 am »

Oni za to chtějí prachy, protože jim ubíráš vysílacího času (na reklamy, jinak je tam stejně většinou kulový) a tak to berou i v tomto případě. Ještě asi nikoho nenapadlo, že by se na takové pořady mohlo dívat víc lidí a díky prodeji reklamy samotnou TV, by se třeba dalo vše zaplatit...  Roll Eyes Huh

Report Spam   Logged

Jezdím tak rychle, jak rychle litá můj anděl strážný
QBFFF
mechanik
*
Posts: 10


Quod bonum, faustum, felix, fortunatumque


« Reply #4 on: May 31, 2011, 01:09:39 am »

Podle informace, kterou přinesly ČMN, by přenosy z letošní TT měly být k vidění vždy hodinu po začátku závodu, na oficiálních stránkách www.iomtt.com ( viz ČASOVÝ PLÁN TT;  pro zjištění plánovaných začátků přenosů v SELČ, si k uvedeným GMT časům připočtěte 3 hodiny ).

ČASOVÝ PLÁN TT 2011

Sobota 04.06.2011
12:00 (GMT) ......... Superbike ( 6 kol )
15:00 (GMT) ......... Sidecar - závod 1 ( 3 kola )

Pondělí 06.06.2011
10:45 (GMT) ......... Supersport - závod 1 ( 4 kola )
15:15 (GMT) ......... Superstock ( 4 kola )

Středa 08.06.2011
10:45 (GMT) ......... Supersport - závod 2 ( 4 kola )
12:45 (GMT) ......... Sidecar - závod 2 ( 3 kola )
15:00 (GMT) ......... TT Zero ( 1 kolo )

Pátek 10.06.2011
12:15 (GMT) ......... Senior TT ( 6 kol )


Samozřejmě, že program může ovlivnit počasí, takže může dojít k časovým posunům.
« Last Edit: May 31, 2011, 01:20:45 am by QBFFF » Report Spam   Logged
Jirka 97
senior TT
****
Posts: 292



« Reply #5 on: May 31, 2011, 08:14:45 am »

Tomu říkám servis !! Dík moc  Grin
Report Spam   Logged
wusa
admin
superbiker TT
*****
Posts: 2110



WWW
« Reply #6 on: May 31, 2011, 02:27:06 pm »

Super informace. Moc děkuju, že šmírujete všemožný weby a dáváte sem pro všechny fandy důležité informace.  Wink
Report Spam   Logged

Jezdím tak rychle, jak rychle litá můj anděl strážný
QBFFF
mechanik
*
Posts: 10


Quod bonum, faustum, felix, fortunatumque


« Reply #7 on: June 01, 2011, 03:16:19 pm »

Tak oficiální stránky www.iomtt.com odkazují na stanici ITV4 a její ITV Player.

Bohužel, po spuštění přehrávání se objeví informace o tom, že toto video je možné sledovat pouze ve Spojeném království ("Sorry, this video is only available to be viewed within the United Kingdom."). Zdá se, počítač s IP adresou jinou, než z UK, je bez šance.

Nemá někdo tip, jako to "obejít" ? Narazil jsem na informaci, že by se dal udělat "bypass" přes jakýsy proxy server, což je ( jak jsem dohledal ) server, který funguje jako prostředník mezi klientem a cílovým počítačem, přičemž pro cílový server je klientem proxy server a nikoliv původní klient. To má za následek, že cílovému serveru není známa IP adresa původního klienta.

Má někdo představu, o co jde, jak ( a jestli vůbec ) to funguje, atd. ? Případně, nezná někdo jakýkoliv jiný způsob, jak ten ITV player spustit ?

Předem díky za jakoukoliv radu a pomoc !
Report Spam   Logged
Jirka 97
senior TT
****
Posts: 292



« Reply #8 on: June 02, 2011, 04:00:51 am »

Tak snad tady je jakýsi návod pro ty pokročilejší.... Wink Grin

http://www.motorkari.cz/forum-detail/?ft=109343&fid=25&l=5357073#goto5357073
Report Spam   Logged
QBFFF
mechanik
*
Posts: 10


Quod bonum, faustum, felix, fortunatumque


« Reply #9 on: June 02, 2011, 05:50:01 am »

Bingo !!!!! Už zo frčí !!!!!  Grin Tisíceré díky !!!!!

Já se do těch transparentních, anonymních a elitních proxy serverů natolik zamotal  Huh, že už jsem měl hlavu, jak pátrací balón Grin

Takže : ostrý obraz, jasný zvuk a "start your engines, gentlemans" ! Wink
« Last Edit: June 02, 2011, 06:09:44 am by QBFFF » Report Spam   Logged
wusa
admin
superbiker TT
*****
Posts: 2110



WWW
« Reply #10 on: June 02, 2011, 09:35:32 am »

Můžeš sem dát polopatickej návod pro blbce, sím  Wink
Report Spam   Logged

Jezdím tak rychle, jak rychle litá můj anděl strážný
Jirka 97
senior TT
****
Posts: 292



« Reply #11 on: June 02, 2011, 10:13:38 am »

Abych se přiznal, tak mě to nastavil synátor Grin...mám IE9....takže tam si dám „Možnosti internetu“, pak nahoře vlevo Připojení, pak skoro v pravo dole Nastavení místní sítě, do kolonky Server proxy dám: Adresa: 109.104.92.13
Port: 8080...(to je opsáno z Motorkářů) a zaškrtnu políčko pod server proxy a dám OK...když chci zpět, tak jen zruším zaškrtnutí políčka a je to...Třeba to někomu pomůže....
Report Spam   Logged
wusa
admin
superbiker TT
*****
Posts: 2110



WWW
« Reply #12 on: June 02, 2011, 11:26:29 am »

Dík za návod, Jirko. Už mě to sice nehlásí, že nemám přístup, ale obrázek je stále černý i po natažení pořadu ....  Huh
Report Spam   Logged

Jezdím tak rychle, jak rychle litá můj anděl strážný
Jirka 97
senior TT
****
Posts: 292



« Reply #13 on: June 02, 2011, 12:13:59 pm »

Tak nevím kde je chyba...mě to do 18.00 taky nešlo, ale pak se to chytlo, dávali seriál Profesionálové....teď to zkouším a jde to....sice to trvalo asi 30-40 vteřin než obraz naběhnul, ale jede....tak ti držím palce, abys to do soboty rozchodil... Smiley
Report Spam   Logged
wusa
admin
superbiker TT
*****
Posts: 2110



WWW
« Reply #14 on: June 02, 2011, 12:39:35 pm »

Uff, už se to rozchodilo, jenom to dlouho načítá, ale jinak to snad bude v poho.

Dík za pomoc
Report Spam   Logged

Jezdím tak rychle, jak rychle litá můj anděl strážný

Pages: [1] 2
  Print  
 
Jump to:  

Powered by EzPortal
Bookmark this site! | Upgrade This Forum
SMF For Free - Create your own Forum


Powered by SMF | SMF © 2016, Simple Machines
Privacy Policy