roadracing
April 20, 2024, 12:31:10 am
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: roadracing.webnode  facebook photogaleries


 
  Home Help Search Gallery Staff List Login Register  

nové české přírodní tratě?

Pages: [1]
  Print  
Author Topic: nové české přírodní tratě?  (Read 2167 times)
wusa
admin
superbiker TT
*****
Posts: 2110



WWW
« on: November 10, 2009, 01:30:45 pm »

Když takhle jezdím po vlastech českých, koukám se, jestli by někde nemohl být vhodný okruh, použitelný pro uspořádání závodů. Samozřejmě je tady i spousta těch bývalých a některé z nich by třeba mohly být požitelné. Jako třeba nedaleko Městce Králové, kde je okruh v Dymokurech.
Před nedávnem jsem byl v Kolíně a když jsem se vracel domů, směrem na D11 (dálnici na Hradec Králové), tak mě něco napadlo. Místní to určitě rychle pochopí (viď Vojto). Když jsem se z Kolína-Sendražic dostal na ten kruhák, tak jsem ještě asi kilometr pokračoval směrem k D11. Je tam taková táhlá pravá, na kopci křižovatka, která vlastně vytvoří levotočivou asi 60° zatáčku. Pak mírně z kopce a asi po nějakých 300m se odbočí doleva, směrem k TPCA. Na dalším kruháči doleva a pak je to celkem snadané, zase kruháč, pár zatáček a dlouhá rovinka kolem hasičárny. Za ní pak doleva, zase zpět k Sendražickýmu kruháči. Samozřejmě se to dá jet i obráceně. Kolem silnice nejsou žádné stromy ani baráky a je tam taková dlouhatánská stráň (podobně jako v Těrlicku u startu), která by se dala využít jako přírodní tribuna, ze které by bylo vidět možná i 2/3 tratě. Délku okruhu jsem neměřil, ale odhaduji ji tak na 3km. Silnice je v perfektním stavu, řekl bych tak dva roky stará (dálnice ani automobilka tam nejsou tak dlouho). Možná by se tam musel občas udělat i nějakej retardér, protože se mě to zdálo pekelně rychlý  Wink Nebo by se třeba změnily řády, co já vím... Cool Místo na depo je hned vedle silnice u fabriky, buď na travnatých plochách nebo by třeba byla i nějaká domluva s TPCA na využití jejich zpevněných ploch, kterých tam je fakt dost. 

Třeba se časem najde parta lidí, jaká je v Hořicích, v Těrlicku, Kyjově, Uherském Hradišti, Opavě nebo v Radvanicích a přibude nám další okruh. Co vy na to?

Hoďte se pár námětů, pokud taky o nějakém podobném místě víte.
Report Spam   Logged

Jezdím tak rychle, jak rychle litá můj anděl strážný

Share on Facebook Share on Twitter

Vojta Vanek
junior TT
***
Posts: 198


I love Road Racing....Road Racing Its my life


« Reply #1 on: November 10, 2009, 02:30:31 pm »

Ahoj Wuso, ses měl stavit v Sendražicích bydlim..:-)jo to není špatný nápad jenže sehnat lidi prachy atd...ale trať by to byla pěkná to s tebou musim souhlasit..! Jenže nevim jaká by byla domluva s TPCA, protože tam se maká i o výkendu tak nevim jestli by to šlo..! I co se týče objezdových tras tak to by také nebyl problém...! Dříve se jezdily závody i v Sendražicích, poslední ročník se jel v roce 1991 a název tohoto podniku byl Sendražický Trojúhelník a jeli zde i zvučná jména např: Bohumil Staša a myslim že zde jel jeden z prních závodů i Radek Urbanec..! Bohužel si tyto závody nemůžu pamatovat, protože jsem byl ještě nebyl na světě ale znám to z vyprávění, protože skoro naše celá rodina se podílela na přípravě závodu..:-)
« Last Edit: November 10, 2009, 02:39:52 pm by Vojta Vanek » Report Spam   Logged
wusa
admin
superbiker TT
*****
Posts: 2110



WWW
« Reply #2 on: November 10, 2009, 02:58:23 pm »

Ahoj Wuso, ses měl stavit v Sendražicích bydlim..:-)jo to není špatný nápad jenže sehnat lidi prachy atd...ale trať by to byla pěkná to s tebou musim souhlasit..! Jenže nevim jaká by byla domluva s TPCA, protože tam se maká i o výkendu tak nevim jestli by to šlo..! I co se týče objezdových tras tak to by také nebyl problém...! Dříve se jezdily závody i v Sendražicích, poslední ročník se jel v roce 1991 a název tohoto podniku byl Sendražický Trojúhelník a jeli zde i zvučná jména např: Bohumil Staša a myslim že zde jel jeden z prních závodů i Radek Urbanec..! Bohužel si tyto závody nemůžu pamatovat, protože jsem byl ještě nebyl na světě ale znám to z vyprávění, protože skoro naše celá rodina se podílela na přípravě závodu..:-)

Třeba by to mohli v TPCA jednou vzít jako dobrej business, až dojde šrotovný  Grin Grin
Report Spam   Logged

Jezdím tak rychle, jak rychle litá můj anděl strážný
wusa
admin
superbiker TT
*****
Posts: 2110



WWW
« Reply #3 on: April 13, 2010, 11:56:13 am »

Z poměrně informovaného zdroje jsem se dověděl, že se cosi proslýchá o znovuobnovení okruhu v Dymokurech poblíž Městce Králové. Pokud vše půjde podle představ, mělo by se tady prý závodit už v září letošního roku....
Report Spam   Logged

Jezdím tak rychle, jak rychle litá můj anděl strážný
Jarda
superbiker TT
*****
Posts: 400



« Reply #4 on: April 13, 2010, 03:44:56 pm »

 Shocked no dobrý  Smiley
Report Spam   Logged
bart.john
mechanik
*
Posts: 29


« Reply #5 on: April 14, 2010, 03:14:33 am »

super ale jak to chcou stihnout ?  Huh
Report Spam   Logged
fotoman46
minibiker
**
Posts: 60


« Reply #6 on: April 14, 2010, 04:04:50 am »

Já už jsem něco zaslechl na podzim , bylo by to super. Zas něco blíž domovu. Grin
Report Spam   Logged
wusa
admin
superbiker TT
*****
Posts: 2110



WWW
« Reply #7 on: April 14, 2010, 07:05:06 am »

Jak to chcou stihnout nevím, ale první informace prosákly opravdu někdy na podzim. Největší problém tam asi je uzavírka silnice I. třídy, ale ŘSD prý jde na ruku....
Report Spam   Logged

Jezdím tak rychle, jak rychle litá můj anděl strážný
bart.john
mechanik
*
Posts: 29


« Reply #8 on: April 14, 2010, 11:32:38 am »

to by byla parada - slysel sem ze by tam meli jet jenom klasici pravidelnost - je to pravda ?

tahle trat si zaslouzi obnovit ....
Report Spam   Logged
Jirka 97
senior TT
****
Posts: 292



« Reply #9 on: April 14, 2010, 11:46:13 pm »

No i ti klasici by pro začátek byli fajn Grin...alespoň by se začal mírně vyrovnávat náskok Moravy Smiley, držím palce !!
Report Spam   Logged
wusa
admin
superbiker TT
*****
Posts: 2110



WWW
« Reply #10 on: April 15, 2010, 01:14:45 am »

Časem určitě bude víc informací, tak uvidíme.

Svého času se říkalo, že Městec (Dymokury) je nejbezpečnější přírodní okruh u nás a že přežije dlouhé roky (mluvím teď o bezpečnosti, ne o pořadatelích, financích...), jezdily se tam i SBK. Jak to dopadlo víme, ale by lo by fajn, kdyby se obnovil. Ten okruh by určitě snesl jak 600, tak i litry. Ale to jsou jenom moje spekulace. Čas ukáže.
Report Spam   Logged

Jezdím tak rychle, jak rychle litá můj anděl strážný
jirka34
minibiker
**
Posts: 53


« Reply #11 on: April 15, 2010, 02:26:08 am »

Skvělá zpráva. Výborný okruh, s divácky vděčným rychlým esíčkem a rychlou pravou před benzinou. Tam jsem tenkrát po prvním průjezdu Jardy Huleše věděl, že z toho kluka něco bude. Pravděpodobně byl tenkrát rychlejší, než by sám chtěl, ale už nikdy jsem neviděl průjezd tak rychlou zatáčkou tolik na hraně. Byl to Pan závodník. Ale těch vzpomínek z Dymokur je strašně moc. Radek Urbanec v SBK....Tak na podzim ? Kéž by.........
Report Spam   Logged
Jarda
superbiker TT
*****
Posts: 400



« Reply #12 on: April 15, 2010, 10:04:51 am »

Má to takovej podobnej ráz jako Frohburg (vůbec kdyby se jezdilo obráceně),akorát je to kratší. Prostě trať převážně o výkonu motorky.
Report Spam   Logged
wusa
admin
superbiker TT
*****
Posts: 2110



WWW
« Reply #13 on: April 15, 2010, 12:33:06 pm »

Trať je na pamatováka velice jednoduchá, zato je dost rychlá. Je tam docela slušný výhled a dá se říct, že z jednoho místa jde sledovat dění prakticky na celém okruhu.
Report Spam   Logged

Jezdím tak rychle, jak rychle litá můj anděl strážný

Pages: [1]
  Print  
 
Jump to:  

Powered by EzPortal
Bookmark this site! | Upgrade This Forum
SMF For Free - Create your own Forum


Powered by SMF | SMF © 2016, Simple Machines
Privacy Policy